Šį mėnesį „Glifų iššūkio“ užduotyje – net du glifai. Kasmėnesiniame glifų kūrimo konkurse Niantic Labs kviečia kurti vieną iš dviejų (arba abu) glifus: „Resistance“ (priešintis/Pasipriešinimas) arba „Enlightment“ (nušvitimas/Apšviestieji). Tradiciškai tikimasi, kad glifai bus kuriami XM jungčių ir laukų pagalba, tačiau tarp praeitą mėnesį paskelbtų nugalėtojų – nemažai ir kitomis priemonėmis sukurtų glifų.
Savo „pasipriešinimo“ ir „nušvitimo“ interpretacijas, sukurtas nuo spalio 12 iki 14 dienos, reikia talpinti socialiniame tinkle Google+ su saitažodžiu #GlyphChallenge.
Primename, kad iki šiol šiame konkurse jau figūravo glifai „All“ (visi/viskas), „Capture“ (užimti/sugauti) bei „Creativity“ (kūrybiškumas/vaizduotė).
„Resistance“ ir „Enligtment“ buvo vieni iš pirmųjų paviešintų glifų. Jų atvaizdai buvo nuotraukose, kurias Henkas Džonsonas, tuo metu – nepriklausomas tyrėjas, – padarė senovinėse kasyklose kažkur Teksaso valstijoje (manoma, kad tai mitinės San Sabos kasyklos). Tai buvo simboliai ir petroglifai, tikėtina, palikti anksčiau tuose kraštuose gyvenusios civilizacijos. Sprendžiant iš Kerės Kempbel ir Henko susirašinėjimo, jie manė, kad šie simboliai yra „Šeiperių kalba“. Aplankas su nuotraukomis turėjo būti perduotas tolimesniam tyrimui Kerei Londone.
Per operaciją TimeZero 2013 m. birželio 22 d. Londono Apšviestieji šį aplanką perėmė. Jais iš karto susidomėjo didžiosios XM korporacijos, pradėjusios viena per kitą siūlyti vis didesnį atlygį už glifų atvaizdus.
Po dramatiškų įvykių, atvedusių iki operacijos SaveKlue ir tiesios ieškotojos Klue atvertimo į Apsišvietusiųjų ideologiją, apšviestųjų frakcija paviešino visus glifus. 2013 m. liepos 12 d. buvo paskelbtas žaidimas GlyphHunt, kurio metu, pagal pateikiamas užuominas ir mįsles suradus tam tikrus portalus, iš jų buvo galima gauti paveiksliukus su glifų atvaizdais. Daugiau apie tai, kaip buvo prieita prie tokio sprendimo, galima paskaityti šiame interviu.
Glifų reikšmės buvo atskleistos 2013 m. rugpjūčio 11 dieną, kai Steinas Laitmanas paskelbė savo tyrimų Niantic projekte medžiagą – dokumentą pavadinimu „Laitmano dešifravimas“. Jame pateiktos kelių dešimčių glifų reikšmės, nors neaišku, kokiu būdu jos buvo nustatytos.
Abu šie glifai taip pat turi alternatyvias, skeneryje nematomas reikšmes. Steinas Laitmanas įvardina skirtingus porų glifus kaip „tipą A“ ir „tipą B“ norėdamas pabrėžti jų lygiavertiškumą, ir nenorėdamas kurio nors varianto per daug sureikšminti. Jis teigia, kad skirtingų variantų egzistavimas reiškia skilimą frakcijų ideologijoje.
Galbūt šis dvilypumas pranašavo Pasipriešinimo naujosios bangos ir Nušvitimo naujosios bangos atsiradimą dar gerokai prieš tai, negu apie jas išgirdome.