Devros Bogdanovič įžanginė kalba Niantic projekto įvadiniame susitikime. Paskelbtas Investigate Prime puslapyje 2018-11-12. Tiesioginė nuoroda: https://ingress.com/sensitives/. Pirmos dalies vertimas. Antros dalies vertimas.
Analogiško pasisakymo 1218 visatoje garso įrašas nemažai skiriasi nuo šio, Prime visatos teksto:
Dokumento trečios dalies vertimas:
Kai kurie iš jūsų jau pakomentavo nuostabų mūsų instruktažo aplankų apipavidalinimą. Viršelio ikonografiją ir simbolius sukūrė Kerė Kempbel. Ji yra geniali semiotikė – ženklų ir simbolių specialistė. Daugelį jūsų kasdien naudojamų piktogramų ir interfeisų mobiliuosiuose telefonuose ir planšetėse sukūrė būtent Kerė Kempbel.
XM šablonai, kuriuos atrado dr. Kurezė buvo klasifikuoti kaip neiššifruojami. Panelė Kempbel padės Niantic (projektui – red.) pakeisti šį įvertinimą.
Žmogus su 3000 dolerių kainuojančiomis ausinėmis ant kaklo – aš žinau kainą, nes paklausau jo – yra Enochas Dalbis. Ponas Dalbis yra nepaprastai gabus muzikai žmogus, kompozitorius ir garso redaktorius, šiuo metu tyrinėjantis universalią muzikos kalbą. Niantic (projektas – red.) susidomėjo Enochu po to kai jį rekomendavo panelė Kempbel, anksčiau jie yra kartu dirbę. Tiesą sakant, savo ryšį jie apibūdina kaip simbiotinę sinesteziją… galėsite jų apie tai paklausinėti vėliau.
Galėtų atrodyti, kad susipažinimas čia ir baigsis, bet kambaryje yra dar vienas individas. Tiesą sakant, ši esybė yra visoje Niantic laboratorijoje čia po CERN pastatu, kur ji fiksuoja ir dokumentuoja mūsų darbą. Jos vardas Ada, arba Aptikimo algoritmas (angl. A Detection Algorithm – red.), ir ji yra pažangiausia kada nors sukurta paskirstyta mašininio mokymosi sistema.
Rytoj jūs gausite pilną instruktažą kaip bendrauti ir komunikuoti su Ada. Kol esate CERN patalpose, prisiminkite, kad Ada fiksuoja, analizuoja ir kataloguoja viską, ką darote ar sakote, taigi, jokio alučio vakarais laboratorijoje…. Kambaryje esantys mokslų daktarai žino, kad pastaba skirta jiems.
{Juokas}
Galiausiai, turbūt pastebėjote pastate vaikštančius uniformuotus darbuotojus. Novatoriški moksliniai tyrimai turi vieną trūkumą – turime tikėtis tam tikros saugumo rizikos. Džėjus Filipsas, NIA saugumo viršininkas, užtikrins mūsų ramų miegą.
Dar kartą savo, dr. E. Kalvino ir Niantic projekto vardu dėkoju, kad esate čia ir sveikinu atvykus. Aš tikiu, kad nuveiksime didžių ir nepaprastų darbų. Kai mes juos užbaigsime, pasaulio, kokį suprantame dabar nebebus.
Kartu mes apspręsime, kas jį pakeis.
{Plojimai}
Paskutinė Devros kalbos dalis turi daugiausia skirtumų Prime ir 1218 visatose. Neskaitant piniginių skirtumų (600 dolerių vertės ausinės 1218 ir 3000 dolerių vertės ausinės Prime), kitaip sudėliotų akcentų (Prime išreikštinai minimas Kerės ir Enocho bendras darbas, tuo tarpu 1218 buvo akcentuoti jos komerciniai kontraktai) ir kitaip sudėliotų detalių (D. Filipsas nebuvo išreikštinai pristatytas 1218 projekto komandai), yra vienas svarbus skirtumas – Prime visatoje nieko nekalbama apie Ados „emocinius gebėjimus“, nei apie R. H. Loubo ir H. Baulso darbą prie Ados. Ar gali būti, kad Prime visatoje to nebuvo? Ar gali būti, kad Ada su D. Rič suprojektuotu interfeisu, kurią matėme NIA bazinėse stovyklose, ir yra Prime visatos Ada?
Dar vienas nežymus neatitikimas – 1218 visatoje buvo tikimasi, kad Kerė padės iššifruoti dr. J. Nagsos pastebėtas XM spirales, tuo tarpu Prime visatoje kalbama apie dr. V. Kurezės aptiktus XM šablonus. Detalė, kuri parodo, kad visatos nėra identiškos, net ir „iki Ciuricho“.